test

Vítání jara

24.03.2013

Venku všechno kvete a voní jarem. Vidíme to všichni, jaro nás obklopilo ze všech stran. Proto jsme se rozhodli, že jaro, s celým jeho kouzlem uvítáme opět u nás, na 4. oddělení domova se zvláštním režimem. A protože jsme v březnu, při oslavě MDŽ navázali nová přátelství s obyvateli jiných pater, chtěli jsme se zachovat jako správní hostitelé a naše přátele k nám opět pozvat.

Celý program se proto nesl v duchu slováckých tradic, jako vystoupení folklorního souboru. Nechyběly slovácké písně, leckdy možná v překvapivé a netradiční úpravě, o to však zajímavější.

Slovácko - to však nejsou jen písničky, je to i tanec. Tak se tančilo, recitovalo a na řadu přišly i "rébusy s bonusy". Kdo neví, co si pod tím představit, pak jsou to hádanky, kdy je nejrychleji přihlásivší odměněn (v našem případě to byla káva se šlehačkou a zákuskem). Aby nikomu nepřišlo líto, že nebyl nejrychlejší, nebo správnou odpověď neznal, měli všichni k dispozici pití, pečené šneky z listového těsta, jednohubky, chlebíčky.

I když jsme si zpočátku mysleli, že pěkné počasí řadu lidí vyláká spíš ven, účast, větší než v březnu, nás mile překvapila. Byla poznat milá a přátelská atmosféra, kdy se roztleskané a rozjásané chvíle střídaly se slzami dojetí, kterým se neubránili ani příslušníci mužného mužského pohlaví.

Popřáli jsme si láskou prosycené jaro, sluníčkem a senem provoněné léto, barevný, lesklý podzim a mrazivě ladovskou zimu. Doufáme a věříme však, že se v průběhu roku ještě mnohokrát sejdeme. Uvědomili jsme si, že je nám spolu skutečně dobře, nemusíme k sobě chovat nepřátelství a nemusí v nás vítězit předsudky. Otevřeli jsme "studánky všeho dobrého v našich srdcích" a je jen na nás, aby se nezavřely.


 Zpět