test

Aktuality

Paní zima

29.01.2019

 

Paní zima

Témata skupinové aktivizace 2. odd. Domova se zvláštním režimem se od 21. 1. nesla v duchu „Paní Zima“. Astronomicky už trvala totiž přesně měsíc. Při přípravě témat jsem netušila, že právě tento týden bude skutečně mrazivý.

S klienty jsme se povídáním, prohlížením obrázků, vzpomínáním, zpíváním i tvořením dotkli oblasti ročního období zimy a výtvarného ztvárnění Paní Zimy, zimních sportů a zimních olympijských her, zimního spánku zvířat a odpočinku lidí.

V pondělí tohoto týdne jsem se opět usmála nad neplánovanou shodou počasí s dalším ryze zimním tématem. V den, kdy brzy ráno pokryl sníh celý Zlín, jsme si povídali právě o sněhu, sněhulákovi – i několik básniček „sněhulákových“ jsme si přečetli. Na závěr jsme si vyrobili, domalovali několik druhů papírových sněhuláků.

Po obědě si někteří klienti užili sněhu všemi smysly v doprovodu pečovatelek a instruktorky. Postavili jsme sněhuláčka s improvizovanými doplňky. Nikomu z přítomných nevadilo, že sněhulák nemá nos z mrkve, ale ze šišky a že mu chybí knoflíky.

 

Eva Relichová DiS.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 Zpět