test

Aktuality

Nejlepší kuchař roku 2019

10.09.2019


Recept na soutěžní pokrm

Brambory zapečené s krůtím masem, batátou, máslovou dýní, smetanou a tvarůžky.
Brambory očistíme a nakrájíme na tenké plátky, lehce posolíme a promícháme, naskládáme na plech, který nemusíme vymazávat. Vrstvíme přes sebe takovou formou, aby pak celek držel dobře tvar. Na oleji si osmahneme cibulku, přidáme pomleté krůtí stehenní maso, orestujeme, přidáme trochu pórku a promícháme. Dochutíme solí, medvědím česnekem a kořením dle vlastní chuti. Navrstvíme na brambory a lehce na plechu stlačíme, aby vše dobře drželo. Na to dáme očištěnou dýní bez slupky a batáty nastrouhané na nudličky...drobné hranolky, které taktéž před navrstvením lehce prosolíme. Hmotu stlačíme, dáme na plech poklop a dáme péct na 180 stupňů asi na 15 - 20 minut do trouby . Až jsou batáty poloměkké zalejeme vše smetanou na šlehání a pečeme dalších 20-30 minut. Nakonec těsně před dopečením přidáme tvarůžky nakrájené na kousky a pečeme 3-5 minut.

Dojmy ze soutěže naší úspěšné kuchařky

V úterý 27. srpna jsem byla jednou z 11 finalistů soutěže Nejlepší kuchař roku 2019 v kategorii senioři 70+, kterou pořádala Asociace kuchařů a cukrářů ČR.
V hlavní roli bylo krůtí maso a sezónní potraviny, které se sklízí na podzim. Cena pokrmu nesměla přesahovat 40 korun a jídlo muselo být již podáváno našim seniorům jako vyzkoušené. Na místě jsme poté vařili pro 15 osob v časovém termínu 2 hodiny. Nervozita samozřejmě byla, ale nebyl čas si ji ani moc uvědomovat. Tým, který nás celou soutěží doprovázel byl ochotný a vstřícný nám ve všem poradit a pomoct, za což jim patří velký dík. Já jsem zvolila brambory zapečené s krůtím masem, batátou, máslovou dýní, smetanou a tvarůžky. Jídlo bylo netradiční, ale podle většiny konzumentů chutné. Pro milovníky tvarůžků bylo jídlo příjemným zpestřením, ale ty, co tuto voňavou dobrotu nemusí, jsem ujistila, že ji lze nahradit jinou formou sýra jako je mozzarela, parmezán či jiná forma tvrdého sýru, kterou mají v oblibě. Následně se jídlo prezentovalo na hlavní ukázkové porci a v 7 degustačních porcích pro komisi, která jídlo hodnotila. Ta nám za připravený pokrm udělila 4.místo a mimořádné ocenění za použití regionálních potravin. Pro mě to byla obrovská zkušenost a pokud budu mít příležitost, pokusím se v příštím roce opět zabojovat.
Jana Cholastová

 

 


 Zpět