test

Aktuality

Navštívila nás první dáma paní Zemanová

23.09.2014

Někteří z klientů oblékli své nejlepší šaty a s předstihem čekali před dveřmi jídelny, ve které se setkání konalo. Vidět „na živo“ manželku prezidenta se některým nepodaří po celý život.

Dámy nejprve navštívily některé uživatele na pokojích a potom se přesunuly do jídelny. Po přivítání panem ředitelem krátce promluvila paní Zemanová k seniorům. Zajímala se o to, jak se jim v domově žije a zda jsou spokojení. Potom předala uživatelům domova oficiálně několik bedýnek ovoce a zeleniny z Panské zahrady a také nějaké sladkosti. V čase určeném pro diskuzi odpovídala na otázky seniorů, kteří se zajímali především o to, zdali má prezidentský pár možnost se vidět i mimo pracovní povinnosti, jak se paní Zemanová cítí v roli první dámy a zda má nějaká domácí zvířata.

Potom byla představena své jmenovkyni a manželce slavného zlínského režiséra Karla Zemana. Seznámení obou paní Zemanových bylo velmi spontánní a bylo vidět, že paní prezidentovou těší.

Na konci setkání předali uživatelé oběma dámám vlastnoručně vyrobené dárky a první dáma z rukou uživatele pana Šimáčka dostala báseň.

 

Mgr. Martina Pacáková

Vedoucí přímé obslužné péče

 

Článek ve Zlínském deníku si můžete přečíst a fotky prohlédnout zde:

 http://zlinsky.denik.cz/zpravy_region/byt-manzelkou-prezidenta-neni-o-nic-tezsi-nez-byt-manzelkou-milose-zemana-201409.html

 

zdroj: Zlínský kraj/Ludvík Valouch

zdroj: Zlínský kraj/Ludvík Valouch


 Zpět