test

Aktuality

MORAVA CUP 2018

21.08.2018

MORAVA CUP 2018

Hra petanque je jednou z oblíbených her obyvatel mnoha domovů pro seniory. Od jara do podzimu se hraje, trénuje a samozřejmě také soutěží. A tak se ve čtvrtek 16.srpna k nám do domova sjela dvě vítězná družstva domovů z každého kraje Moravy, aby jejich členové poměřili své síly na 9. ročníku turnaje v petanque Morava Cup.

Počasí nám ten den přálo a ušetřilo nás tropických veder, nálada panovala výborná a všichni soutěžící se snažili o co nejlepší umístění svého družstva. Hrálo se s nadšením, bojovností a obdivuhodným elánem. Ale nejen sportem žil tento den. Pohodu podpořil také pan František Anders, který se ujal funkce DJ, naše kuchařky zase přispěly k uspokojení chuťových buněk soutěžících a zásobily je spoustou dobrot.
Celého dne se účastnilo také spoustu klientů našeho domova, kteří se aktivně zajímali o dění kolem.

Za kraj Vysočina soutěžilo družstvo DS Třebíč a Domova důchodců Proseč – Obořiště, Moravskoslezský kraj reprezentovaly družstva DS Kamenec a Domova na zámku Kyjovice, za kraj Olomoucký se zúčastnily družstva DS František Náměšť na Hané a Domov Alfreda Skeneho Pavlovice. DS Sokolnice a DS Věstonická přijely za kraj Jihomoravský, za Zlínský kraj hrály družstva DS Rožnov pod Radhoštěm a DS Luhačovice. Čestnou nominaci od Zlínského kraje získalo družstvo borců našeho domova, za Asociaci poskytovatelů sociálních služeb ČR bylo nominováno družstvo DS Foltýnova, p.o.

A jak to celé dopadlo? První místo si odvezli do DS Rožnov pod Radhoštěm, na 2 místě skončilo družstvo DS Sokolnice, třetí DS Věstonická a čtvrtý DS Luhačovice.

Nejstarší hrající účastník měl 89 let, nejstarší účastnice dokonce neuvěřitelných 95 let a hráči nejstaršího družstva měli dohromady 267 let.

M.S. Zpět