bn1
Pomůžeme.si je iniciativa, která zprostředkovává pomoc pro sociální zařízení, jako jsou domovy pro seniory, vytížené kvůli koronavirové epidemii. Posílá dobrovolníky tam, kde jsou potřeba. I nám pomohli. Bohužel poptávka po dobrovolnících převyšuje nabídku a míst, která potřebují personálně zvládnout kvůli pandemii covid-19 přibývá. 
Děkujeme, že pomáháte!
  
  
Přijeli k nám jako dobrovolníci ke klientům přesto, že se pohybují ve světě klasické hudby. Kromě pomoci s péči o klienty si našli i chvilku ukázat něco ze svého umu. Hudba v jejich podání ukázala svou moc. Přinesla v tomto covidovém období pocit posvátnosti, výjimečnosti, nevšednosti. Dokázala některé klienty naplnit emocemi, energií a dala možnost vyrovnat se s chvílemi, které nejsou lehké. 
Jedním z dobrovolníků byl hudebník Filharmonie Bohuslava Martinů ve Zlíně Zdeněk Macek. Vystudoval konzervatoř v Kroměříži a rok působil u Posádkové hudby Brno. Hraje na trubku a hudbu, jak říká, má rád již od dětství. 
 
V této těžké době se řada sociálních i zdravotnických zařízení v kraji potýká s nedostatkem personálu. Děkujeme, že jste se stali dobrovolníky právě u nás, co Vás k tomu přimělo? 
Zavolal mi bývalý kolega, jestli bychom v této nelehké době neudělali jakousi hudební osvětu na Burešově. Vím, že něco podobného dělali i muzikanti z jiných orchestrů.
 

Museli jste absolvovat nějaké školení, testy?
Měli jsme krátké školení v ADRA, jinak jsme byli pravidelně testovaní.

Považuji Vaši přítomnost u našich klientů za velmi obohacující. Co dala Vám?
Říká se, že ticho léčí, ale hudba uzdravuje. Pokud jsme vašim klientům aspoň trochu přispěli ke zlepšení nálady, tak nás to těší.

Jaké činnosti jste vykonávali?
Pomáhali jsme při stravování a příležitostně hráli.

Nebylo to, vzhledem k Vaší profesi, náročné?
Nebylo, protože jsme "díky covidu" měli v práci volnější režim.

Dokázal byste zde pracovat trvale?
To asi ne, ale do budoucna by třeba mohla fungovat jakási hudební spolupráce formou krátkých koncertů apod.. Samozřejmě i podle toho, jak dovolí naše zaměstnání.

Bylo nám ctí, děkujeme za Vaši pomoc.

-mk-


Vážení příbuzní,

velmi nás to mrzí, ale z důvodu zhoršující se epidemiologické situace onemocněním COVID-19 je v našem zařízení vyhlášen od dnešního dne 18.12.2020 do odvolání zákaz návštěv.
Věříme, že se situace brzy zlepší, děláme pro to maximum.
Děkujeme za pochopení. 


 

                 

SOCIÁLNÍ SLUŽBY DOMOV PRO SENIORY A DOMOV SE ZVLÁŠTNÍM REŽIMEM JSOU POSKYTOVÁNY S FINANČNÍ PODPOROU ZLÍNSKÉHO KRAJE A STATUTÁRNÍHO MĚSTA ZLÍN.

 
 
 

  

 

Aktuality

31pro

Děti nám – my dětem

Adventní doba bývá časem, kdy nejen naše zařízení kontaktují lidé, kteří chtějí udělat radost a zpříjemnit předvánoční čas obyvatelům různými způsoby. Letos byla situace poněkud komplikovanější: osobní setkání v kolektivu obyvatel nebylo kvůli epidemiologickým opatřením možné...
více se dočtete v článečku instruktorky E. Relichové

15pro

VAŠI BLÍZCÍ VÁS POTŘEBUJÍ. NAVŠTIVTE JE, ALE NEOHROZTE!

Kratičké video Lékařů bez hranic, které naleznete na youtube je výstižené. https://youtu.be/BPipKU-b42c
V zájmu zdraví našich klientů je moc důležité zodpovědné chování návštěvníků v našem zařízení...
Nenechte své blízké zmizet!

11pro

VÝZVA KE ZVLÁDNUTÍ SOUČASNÉ EPIDEMIOLOGICKÉ SITUACE S COVID-19 A OČKOVÁNÍ

Vakcína je naší jedinou zbraní...
klikněte pro více informací

Archiv aktualit