test

Aktuality

foto

Setkání s paní ředitelkou

31.03.2022
V úterý 30.3.2022 se uskutečnilo setkání zaměstnanců s paní ředitelkou Ing. Helenou Novákovou a vedením DS Burešov. O setkání byl mezi zaměstnanci velký zájem a bylo velkým přínosem všem zúčastněným. Je jisté, že motivace k dobrým pracovním výkonům, ke zlepšování, vzdělávání, ale také důvěra a komunikace se zaměstnanci zde nebude opomíjena. Důležitým úkolem pro nás všechny bude pracovat na dobré firemní kultuře, která nezapomíná na slušnost, dobré vztahy, otevřenost… Všichni jsme tu pro naše klienty, kterým svým přístupem společně tvoříme domov.

 více 

foto

Vážení přátelé a příznivci našeho domova,

23.03.2022
v souladu s platnou vyhláškou č. 505/2006 Sb., kterou se provádí Zákon 108/2006 Sb., o sociálních službách došlo k úpravě úhrad za ubytování a celodenní stravu u obou sociálních služeb – Domov pro seniory a Domov se zvláštním režimem. Informace týkající se navýšených úhrad byly e-mailem zaslány rodinám klientů a opatrovníkům. Pro každého klienta byl připraven dodatek ke smlouvě a uskutečnily se osobní schůzky, na kterých sociální pracovníci s klientem projednali konkrétní změny a podrobně vše vysvětlili. Současně byly informace zveřejněny na společných nástěnkách. Úprava úhrad nabývá platnost k 1. 4. 2022. Výši úhrad za obě služby najdete v sekci Ceník, kde jsou dokumenty vloženy za každou sociální službou pod názvem Výše úhrad DS od 1.4.2022 a Výše úhrad DZR od 1.4.2022.

V případě zájmu Vám rádi zodpovíme Vaše dotazy.
Helena Nováková, ředitelka
 více 

foto

Hejtman ZK a jeho náměstkyně pro sociální oblast čerpali moudrost a pokoru stáří

04.03.2022
Je krásné naslouchat moudrosti ve stáří, vnímat velkou pokoru a dobrosrdečnost. Právě to jsme mohli na vlastní kůži prožít spolu hejtmanem ZK Ing. Radimem Holišem a náměstkyní pro sociální oblast, paní Bc. Hanou Ančincovou, kteří přišli popřát paní Ludmile k požehnaným 103 a paní Marii k 100. narozeninám.
Myslím, že každého přítomného slova obou našich dam zahřála u srdce a uvědomili jsme si, že štěstí a radost se často nachází zcela jinde než ho hledá současná mladší generace.
 více 

Naše kuchařky

Naše kuchařky

08.02.2022
pro nás připravují samé speciality. Vaří českou i mezinárodní kuchyni. Dokáží vykouzlit jídla, která pošimrají vaše chuťové buňky. Iský dramatik Oscar Wilde kdysi poznamenal: "Po dobrém obědě lze odpustit každému, i vlastním příbuzným.“- Kuchařky, děkujeme.
Do našich jídelníčků můžete nahlédnout v sekci Služby.
 více 

Co nás čeká v únoru?

Co nás čeká v únoru?

07.02.2022
Během besedy jsme si s klienty povídali, co pro naše předky znamenal měsíc únor - měsíc veselí, masopustů, fašanků, karnevalů - Itálie, Brazílie, připomněli jsme si známé pranostiky a také jsme zavzpomínali, co všechno se "kdysi v únoru odehrálo"...
více v článečku Mgr. Soni Zlámalové
 více 

Už je tady!

Už je tady!

04.02.2022
Ještě jednou děkujeme společnosti IRESOFT za úžasný dárek, který jsme získali účastí v soutěži.
Jedním z úkolů soutěže bylo napsat, co pro nás CYGNUS (informační systém) znamená:
„Program CYGNUS u nás v Domově pro seniory Burešov využíváme již několik let a je pro naši každodenní práci velmi důležitý. Je našima očima (karta žadatele, klienta či zaměstnance), ušima (denní záznamy), pusou (stravovací úsek), rukama (realizace činností), nohama (předání služby, komunikace), mozkem (statistiky, vyúčtování), plícemi (zdravotní úsek), srdcem (pumpuje informace do všech koutů zařízení), celkovou nervovou soustavou (nastavení práv a šablon) a někdy nám i hne žlučí, když něco nefunguje nebo probíhá aktualizace, což naznačuje naši obrovskou závislost na systému Cygnus…“
Mgr. Denisa Šašinová
 více 

Canisterapie

Canisterapie

02.02.2022
Klienty, a ne jen je, přišli rozveselit canisterapeutičtí pejsci, a to čtyřčlenná rodinka jezevčíků a jedna krátkosrstá kolie.
 více 

Zlín slaví 700 let - 1. část

Zlín slaví 700 let - 1. část

31.01.2022
Dnes jsme se poprvé sešli při besedování, které bude probíhat pravidelně v tomto roce, protože si Zlín připomíná 700 let od první zmínky.
Klientům jsem nastínila, o čem si během dalších 11 měsíců (pravidelně se sejdeme 1x v měsíci) budeme vyprávět...
(více v článečku naší instruktorky Mgr. Soni Zlámalové)
 více 

Kavárna

Kavárna

28.01.2022
Pro naše uživatele jsme připravili posezení v „Kavárně“. V nabídce byly nápoje a zákusky dle vlastního výběru. K poslechu jim hrála hudba, uživatelé se evidentně dobře bavili, někteří si zazpívali. S přítomnými uživateli jsme se domluvili, že tato akce se bude konat pravidelně, každý měsíc.
Hana Malaníková, instruktorka.
 více 

    1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25