Změna velikosti písma

Fulltextové vyhledávání

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
1 2 3
Canisterapie se štěňátky
4 5 6 7
8 9 10 11
Kávu si osladím aneb Káva s Karlem Gotem
12
Kontaktní terapie s Grace a Gwin
13 14
15
Oslava k výročí Karla Gotta u Kopretinek
16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
Drobečková navigace

Úvod > O domově > Základní informace

Základní informace

Domov pro seniory Burešov je příspěvkovou organizací  Zlínského kraje. Hlavním účelem je poskytování pobytových služeb sociální péče a to ve dvou sociálních službách - domov pro seniory a domov se zvláštním režimem, s celkovou kapacitou 170 lůžek. Obě sociální služby jsou poskytovány s finanční podporou Zlínského kraje.

Našim klientům zajišťujeme péči 24 hodin 7 dní v týdnu. Poskytujeme zdravotní, ošetřovatelskou a sociální péči, se širokou škálou volnočasových aktivit.

Naším mottem je: „Domov, který tvoříme společně", a abychom toho dostáli, klademe důraz na profesionální tým, který svým vlídný a současně odborným přístupem vytváří bezpečný a přívětivý domov, kde je člověk se svojí individualitou, potřebami a přáními středem našeho zájmu.

Stáří je etapa, která vstupuje do života každého člověka a lze ji prožít s moudrostí, nadhledem, úsměvem, ale i jistotou, že nebudeme sami.

Domov pro seniory

Posláním Domova pro seniory je poskytování podpory, pomoci a péče seniorům, kteří s ohledem na svůj věk a zdravotní stav potřebují pravidelnou pomoc jiné osoby a ani za pomoci rodiny, jiných osob a služeb nezvládají žít ve svém přirozeném domácím prostředí. Pomoc, podpora a péče vychází z individuálně nastavených potřeb uživatelů tak, abychom respektovali jejich důstojnost a veškerá práva.

  • Služba je určena seniorům od 65 let, kteří mají sníženou soběstačnost zejména z důvodu věku a jejichž nepříznivá sociální situace vyžaduje pravidelnou pomoc druhé osoby a není možné ji zvládat v domácím prostředí.
  • Kapacita služby Domov pro seniory je 34 míst.

Domov se zvláštním režimem

  • Posláním Domova se zvláštním režimem je poskytování podpory, pomoci a péče osobám s Alzheimerovou chorobou a jiným typem demence, kteří z důvodů vysoké závislosti na péči druhé osoby nemohou žít v přirozeném domácím prostředí, a to ani s pomocí rodiny, jiných osob a služeb. Pomoc, podpora a péče vychází z individuálně nastavených potřeb uživatelů tak, abychom respektovali jejich důstojnost a veškerá práva.
  • Služba je určena osobám nad 60 let s Alzheimerovou chorobou a ostatními typy demence, jejichž nepříznivá sociální situace vyžaduje pravidelnou pomoc druhé osoby a není možné ji zvládat v domácím prostředí.
  • Kapacita služby Domov se zvláštním režimem je 136 míst.

Zlínský kraj

Sociální služby jsou poskytovány s finanční podporou Zlínského kraje.