Změna velikosti písma

Fulltextové vyhledávání

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
30 31 1
Jako na zámku
2
Návštěva canisterapeutických pejsků
Vzpomínka na naše zesnulé
3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22
Cukrárna u Burešů
23
Projekt malování obrázků
24 25 26
27
Káva trochu jinak
28
Narozeniny naší paní Boženky - 80 let
29
Mezigenerační setkání
30 1 2 3
Drobečková navigace

Úvod > Naše služby > Domov se zvláštním režimem > Poskytované služby

Poskytované služby

Ubytování

Na 2., 3., 4., a 5. etáži s kapacitou 136 míst., poskytujeme celoroční ubytování, které zahrnuje topení, teplou a studenou vodu, elektrický proud, úklid, praní, drobné opravy ložního a osobního prádla a žehlení. Pokoje jsou dvoulůžkové se sociálním zařízením (WC, umyvadlo, v některých pokojích sprchový kout). Pokoje jsou vybaveny polohovacími lůžky, nábytkovou stěnou, nočními stolky, křesly. U každého lůžka je dostupná signalizace pro přivolání personálu. Pokoj si můžete dovybavit vlastním nábytkem, bytovými doplňky, televizí nebo ledničkou. K zapůjčení je k dispozici notebook s internetem. Na každém patře je kuchyňka, kde si mohou klienti uložit označené jídlo, dále je k dispozici klubovna s televizí, v přízemí se nachází bufet, tělocvična, kadeřnictví, pedikúra. K dispozici je zahrada, posezení na terase, ve vestibulu a dalších společných prostorách. Úklid je prováděn denně. 

 

Stravování

Domov se zvláštním režimem zajišťuje celodenní stravování v rozsahu 4 až 5 jídel denně (snídaně, oběd, svačina, večeře, případná druhá večeře) v souladu se zásadami zdravé výživy a na základě diety, kterou si klient zvolí. Nabízíme stravu racionální, šetřící a diabetickou. Skladba stravy se řídí jídelním lístkem, který sestavuje nutriční terapeutka tak, aby vyhovoval výživovým potřebám klientů a byl dostatečně pestrý. Při sestavování jídelního lístku se přihlíží k individuálním přáním a zdravotnímu stavu klientů. Jídelní lístek je sestavován s ohledem na respektování stravovacích zvyklostí vázaných k významným dnům (Popeleční středa, Velký pátek,…). Nápoje jsou k dispozici nepřetržitě na patře domova. Pro stravování klientů je na každém patře k dispozici jídelna a klubovna. Klientům, kteří se společně stravovat nemohou či nechtějí, je strava podávána na pokojích.

Doba výdeje jídla

snídaně:   08.00 - 09.00

oběd:        12.00 - 13.00

svačina:   15.00 - 15.30

večeře:     17.15 - 17.45

II. večeře: 20.00 - 20.30

Pomoc s každodenními činnostmi

Pracovníci přímé péče pomáhají klientům podle aktuálních potřeb s hygienou, oblékáním, při přesunu na lůžko nebo vozík, při vstávání z lůžka, ulehání nebo změně polohy. Dále při podávání jídla a pití, pohybu ve vnitřním a vnějším prostoru zařízení. Pokud si klienti nejsou jisti a potřebují pomoci, sociální pracovníci pomáhají s vyřízením osobních záležitostí, jako např. jednání s úřady.

Zdravotní péče

Do domova pravidelně dochází praktický lékař MUDr. Jiří Horký. Uživatel má možnost volby lékaře a záleží na každém jednotlivci, zda se registruje u našeho lékaře nebo si ponechá svého.
Dalšími specialisty zajišťujícími v domově odbornou zdravotní péči jsou:

  • Kožní lékař – MUDr. Světlana Nečasová
  • Psychiatr – MUDr. Martin Ráček
  • Chirurg - péče o chronické rány

Převoz do odborných ambulancí nebo na vyšetření mimo zařízení je zabezpečen zdravotní dopravní službou. Podle potřeby je klientům zajištěn na vyšetření doprovod. Velmi uvítáme i spolupráce s rodinou. 

Ošetřovatelská péče 

Ošetřovatelskou péči poskytuje zařízení prostřednictvím svého personálu. Tato péče je poskytována nepřetržitě 24 hodin, 7 dní v týdnu (denní i noční služba je zajištěna sestrou a pečovatelkami).

Základní ošetřovatelská péče je zajišťována pracovníky v přímé péči (pečovatelkami) podle potřeb klientů s ohledem na podporu jejich soběstačnosti.

Odborná ošetřovatelská péče je poskytována registrovanými všeobecnými sestrami na základě ordinace lékaře.  

Ošetřovatelská rehabilitační péče je prováděna všeobecnými sestrami nebo rehabilitačními pracovníky na doporučení praktického lékaře. 

Nutriční péče je v domově aplikována dle přijatého Standardu nutriční péče. Za vedení a organizaci nutriční péče je zodpovědný nutriční terapeut, 

Veškerá péče je prováděna se souhlasem klienta nebo zastupující osoby, s ohledem na jeho potřeby a lidskou důstojnost.

Aktivizační činnosti

V našem domově nabízíme řadu aktivizačních činností, pomoci kterých mohou uživatelé rozvíjet a upevňovat své motorické, psychické a sociální schopnosti i dovednosti. Plánování těchto aktivit je prováděno společně s uživatelem a individuálně podle jeho potřeb. Záleží na každém, jaký typ aktivizace si zvolí. Snažíme se uživatele co nejvíce podporovat k udržování kontaktů se svým přirozeným sociálním prostředím. Dle možností realizujeme také větší skupinové programy a výlety (více v sekci Život v domově). Do našeho domova dochází také evangelický, husitský a katolický kněz.


Pomůžeme Vám ve využívání veřejných služeb, např. pomoc s nákupem v centru města, případně Vám poskytneme doprovod na kulturní akci mimo domov.

Fakultativní služby

Klienti mají možnost využívat služby nad rámec našich základních činností. Záleží pouze na nich, zda se rozhodnou těchto služeb využít. Fakultativní služby si hradí klient z vlastních prostředků. Seznam fakultativních služeb je přílohou Domácího řádu.